تاریخچه شرکت بلدن

برای کسانی که در زمینه‌ی شبکه های کامپیوتری فعالیت می‌کنن، شرکت Belden یک اسم شناخته‌شده محسوب میشه. این برند آمریکایی که به‌خاطر تولید محصولات شبکه، ارتباطات و کابل شهرت داره، کار طراحی و تولید و پخش ساخته‌هاش رو خودش انجام میده. کابل شبکه بلدن ، یکی از مشهورترین تجهیزات شبکه این برند و از معتبرترین محصولات موجود در بازاره. در این مقاله قصد داریم تاریخچه شرکت بلدن رو با هم مرور کنیم و بعضی از تجهیزات شبکه بلدن رو به شما معرفی کنیم.

تاریخچه شرکت Belden

شرکت بلدن

استارت اول

شرکت بلدن در سال 1902 توسط جوزف سی. بلدن در شیکاگوی آمریکا تاسیس شد و حالا دومین سده از دوران فعالیتش رو تجربه می‌کنه. اولین نشونه‌های پیشرفت مهم این کمپانی در سال 1905 و با ساخت دستگاه عایق‌بندی سیم‌های برق «Beldenamel» دیده شد. پنج سال بعد بلدن مقر بزرگتری رو برای کار انتخاب کرد. این برند طراحی و تولید سیم‌های با عایق لاستیکی رو به خط تولید خودش اضافه کرد. اما تحول اساسی در Belden در سال 1927 و با اختراع دوشاخه‌ی عایق‌بندی شده توسط یکی از مهندسان این شرکت اتفاق افتاد. سال بعد بلدن برای تولید سیم برق کارخانه‌ی جدیدی رو در ریچموند افتتاح کرد.

از جنگ جهانی دوم تا دهه ی 1980

تاریخچه کابل شبکه

از سال 1941 تا میانه‌های دهه‌ی 1950، ساختمان‌های جدیدی به کارخانه‌ی ریچموند اضافه شدن. با انتقال بخش عملیات تولید سیم از شیکاگو به این محل، کارخانه‌ی ریچموند کاملا مستقل شد. ریچموند که مساحتش بیشتر از 20 هکتار بود، بیش از 70 سال بزرگترین واحد تولید بلدن محسوب میشد. طی سال‌های جنگ، Belden تغییراتی در سبد محصولاتش اعمال کرد تا تجهیزاتی رو برای استفاده در تانک، هواپیما، زیردریایی، کشتی، جیپ و صنایع دیگه تهیه کنه. بعد از جنگ جهانی دوم، بلدن پیشرو بودن خودش رو در عرصه‌ی تولید، مهندسی، مدیریت محصول و تحقیقات مرتبط با سیم و کابل تثبیت کرد. این کمپانی آمریکایی یکی از اولین تولیدکننده‌های سیم بود که به استفاده از عایق پلاستیکی روی آورد. Belden جست‌وجو برای رسیدن به جایگاه شایسته‌ی خودش رو با تولید محصولات باکیفیت و ارزش قائل شدن برای عایق‌بندی، غلاف و محافظ کابل ادامه داد.

از دهه‌ 1980 تا سال 2003: ادغام و استقلال

در سال 1980 بلدن به مقر جدیدش در جنوب ریچموند منتقل و در همین سال با کمپانی Crouse-Hinds ادغام شد. Crouse-Hinds یکی از تولیدکننده‌های محصولات الکتریکی بود و در سیراکوز نیویورک فعالیت می‌کرد. سال بعد اما کمپانی کوپر (Cooper) از راه رسید و شرکت تازه ادغام شده رو به مالکیت خودش درآورد. بین سال‌های 1993 تا 2003 شرکت Belden دوباره به شرکت سهامی عام تبدیل شد. این برند دفترهای رسمی خودش رو در سینت لوییس میسوری دایر کرد. درآمد این شرکت که در سال 1993 به زیر 400 میلیون دلار رسیده بود، در سال 2000 تا 1.1 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

از 2004 تا 2009: ادغام و تصاحب در تاریخچه شرکت بلدن

بلدن در سال 2004 دوباره تصمیم به ادغام با شرکت‌های دیگه گرفت و این‌بار کمپانی CDT (Cable Design Technologies Corporation) رو انتخاب کرد. با اینکه CDT در سال 1988 تاسیس شده بود، اما بعضی از زیرمجموعه‌های اون بیشتر از صد سال قدمت داشتن. با شروع دوران مدیریت جان استروپ، Belden متحول شد و بعد از چند بار دست به دست شدن، این‌بار خودش شروع به خریداری شرکت‌های دیگه کرد و در اولین اقدام، کمپانی مشهور حوزه‌ی شبکه‌های صنعتی یعنی Hirschmann رو در سال 2007 به تصاحب خودش درآورد. در این دوران تاریخچه شرکت بلدن در همین سال Lumberg Automation هم به مجموعه‌ی بلدن پیوست تا این غول تکنولوژی فعالیت خودش رو گسترش بده. Telecast Fiber Systems شرکت بعدی بود که در سال 2009 به خانواده‌ی برندهای بلدن اضافه شد.

از 2010 به این سو: تکمیل پازل بزرگ بلدن

شرکت Belden

تصاحب شرکت‌های دیگه در دهه‌ی 2010 شدت بیشتری گرفت و در این سال‌ها کمپانی‌های زیادی به خانواده‌ی Belden پیوستن. GarrettCom و Thomas & Betts در همون سال اول به جمع زیرمجموعه‌های بلدن اضافه شدن که شرکت دوم در زمینه‌ی کابل کواکسیال فعالیت می‌کرد. با خرید شرکت برزیلی تولیدکننده‌ی کابل یعنی Poliron در سال 2011 پای بلدن به آمریکای جنوبی باز شد. Tofino Security شرکت دیگه‌ای بود که در این سال به تصاحب بلدن دراومد.

سال 2012 با خریداری Miranda Technologies (تولیدکننده‌ی بزرگ سخت‌افزار و نرم‌افزارهای پخش تلویزیونی) و PPC برای Belden به پایان رسید. بلدن سال 2013 مرکز خدمات مشتریان جدیدش رو در ایندیاناپولیس راه‌اندازی کرد که در اونجا کاربرها می‌تونستن با محصولات تازه‌ی این شرکت کار کنن. شرکت‌های Grass Valley و Tripwire Logo (شرکت فعال در حوزه‌ی امنیت سایبری) به‌ترتیب در سال‌های 2014 و 2015 به بلدن پیوستن. در سال 2018 دو عضو جدید به خانواده‌ی شرکت Belden اضافه شدن: Snell Advanced Media (Sam) و Net-Tech Technology (NT2). شرکت Opterna هم در سال 2019 به این مجموعه پیوست تا بلدن تصویر خودش رو به‌عنوان غول حوزه‌ی شبکه تکمیل کنه.

برندهای زیرمجموعه ی شرکت Belden

برندهای کابل شبکه

تاریخچه شرکت بلدن نشون میده که این شرکت به‌جز برند Belden با 14 نشان تجاری دیگه فعالیت می‌کنه که هرکدوم در حوزه‌ای مشخص مشغول تولید یا ارائه‌ی خدمات هستن. Alpha Wire، GarretCom، Gepco، Hirschmann، Lumberg Automation، Mohawk Cable،OTN Systems، Poliron Cable، PPC، ProSoft، Thinklogical، Tofino Security، Tripwire و West Penn Wire زیرمجموعه‌های بلدن رو تشکیل میدن.

تجهیزات شبکه بلدن

برندهای تجهیزات شبکه

بلدن به‌عنوان شرکتی بزرگ و باسابقه، تنوع محصولات بالایی داره و تقریبا همه‌ی نیازهای شما رو برای تامین تجهیزات شبکه برآورده می‌کنه. در ادامه بعضی از معروف‌ترین تجهیزات کمپانی Belden رو به شما معرفی می‎کنیم.

کابل شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن

شرکت Belden گستره‌ی وسیعی از کابل لن (Ethernet) رو برای نیازهای مختلف تولید می‌کنه که در اختراع یا توسعه‌ی بعضی از اون‌ها نقش داشته. استفاده از تجهیزات شبکه بلدن کمک می‌کنه امور شرکت یا سازمان با حداکثر سرعت انجام بشن. در حال حاضر کابل شبکه بلدن در دسته‌های Cat3، Cat5e، Cat6، Cat6A، Cat7، Cat7A و کابل اترنت صنعتی تولید میشه. کابل شبکه Cat5e و Cat 6 مشهورترین محصولات بلدن در این بخش هستن. کابل شبکه Cat5e بلدن قیمت مناسب و استحکام بالایی داره و فراتر از استانداردهای Cat 5e عمل می‌کنه. کابل شبکه Cat 5e بلدن می‌تونه انتقال اطلاعات رو با سرعت 1.2 گیگابایت بر ثانیه انجام بده.

Belden چند نوع کابل شبکه Cat6 هم تولید می‌کنه که مدل های مبتنی بر سیستم REVConnect 3600 اون حداکثر سرعت و کیفیت ممکن رو دارن که یک دلیلش استفاده از تکنولوژی Bonded-Pair در این محصولاته. کابل شبکه Cat 6 در زمینه‌ی تعادل انتقال‌ها برای پروتکل‌های انتقال موازی و هم‌زمان بهبود پیدا کرده.

پچ کورد بلدن

پچ کورد Belden

پچ کورد بلدن ترکیب بی‌نظیری از عملکرد و استحکام رو به نمایش میذارن. Belden تضمین می‌کنه با این محصولات به حداکثر پهنای باند دسترسی دارید؛ ضمن اینکه از نظر فیزیکی، پچ کورد های Belden در برابر آسیب‌های حین نصب و فرسودگی حاصل از زمان، مقاومت بالایی دارن.

حرف آخر

در این مطلب تلاش کردیم تاریخچه شرکت بلدن رو مرور کنیم و از اتفاقاتی که طی دهه‌ها برای این کمپانی رخ داده براتون بگیم. برند بلدن با خلاقیت و توجه همیشگی به حفظ کیفیت، سال‌هاست که جایگاه خودش رو به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه حفظ کرده. اگه از کابل یا پچ کورد Belden استفاده می‌کنید، نظرتون رو در مورد کیفیت ساخته‌های این شرکت با ما در میون بذارید.

سوالات متداول

بلدن چند نوع کابل تولید می‌کنه؟

ده‌ها نوع. کابل های اترنت، صدا، تصویر، کواکسیال، برق و …

آیا شرکت بلدن تولیدکننده‌ی رک هم هست؟

بله. بلدن چند نوع رک ایستاده تولید می‌کنه.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x