برترین برندهای تولید کننده ترانک

ترانکینگ محفظه‌ای در بسته است که جهت توزیع سیستم‌های برق نرمال و اضطراری، شبکه‌های رایانه‌ای، تلفن سانترال، سیستم‌های صوتی اعلام حریق و… مورد استفاده قرار می‌گیره و جایگزین سیستم سنتی لوله‌کشی برق شده. در منزل برای جلوگیری از به‌هم ریختگی سیم‌ها، کابل‌ها و همچنین زیباتر کردن مسیر کابل‌کشی می‌تونیم از ترانکینگ استفاده کنیم. همچنین در پروژه‌های ساختمانی بزرگ، ساختمان‌های اداری و شرکت‌ها‌ هم از ترانک شبکه به‌عنوان نگهدارنده‌ی سیم و کابل استفاده میشه. ترانک‌ها به‌صورت شاخه‌ای عرضه میشن که طول هر شاخه‌ی اون به ۲ متر میرسه. در این مطلب به بررسی بهترین برند ترانکینگ موجود در بازار ایران می‌پردازیم تا شما بتونین برای خرید ترانکینگ مناسب با فضا و بودجه‌تون بهترین تصمیم رو بگیرین.

برند تولیدکننده ترانک

بازار ترانکینگ به بازاری رقابتی تبدیل شده. شرکت‌های مختلفی در همه جای دنیا در تولید این محصول با هم رقابت می‌کنن. از برندهای خارجی موجود در ایران میشه به برند‌های معروف لگراند و اشنایدر اشاره کرد و از برندهای ایرانی می‌تونیم به برندهای سوپیتا، البرز و دانوب اشاره کنیم.

بهترین برند ترانکینگ، شرکت لگراند

برند لگراند را می‌توان با عنوان بهترین برند سازنده ترانکینگ معرفی کرد. این شرکت، یک شرکت صنعتی فرانسویه که در لیموژ فرانسه واقع شده. این برند در فروش محصولات و تجهیزات الکتریکال و شبکه، یکی از شرکت‌های پیشتاز جهان محسوب میشه. طبق آمار به‌دست اومده از بازار باید گفت که ترانکینگ لگراند حدود 15 درصد از بازار جهانی رو در دست داره. به جرئت میشه گفت که ترانکینگ‌های این شرکت جزو بهترین ترانک‌های موجود در بازار ایران و جهان هستن. ترانکینگ‌های این شرکت از موادی بسیار باکیفیت تهیه شدن و در سایزهای 50*80، 50*105، 50*150 و 50*195میلی‌متر تولید میشن.

برند تولید کننده ترانک، شرکت لگراند
ترانکینگ لگراند
شرکت لگراند تنها شرکتیه که بزرگ‌ترین ترانکینگ‌ بازار رو با سایز 50*195 میلی‌متر تولید می‌کنه.

ترانکینگ‌های این شرکت پرفروش‌ترین محصولات نوع خود هم در بازار ایران و هم در بازارهای جهانی هستن. قیمت ترانک‌های این شرکت در مقایسه با شرکت‌های دیگه بالاتره که با توجه به کیفیت فوق العاده‌ی اون‌ها چندان دور از انتظار هم نیست. از متعلقات ترانکینگ تولیدشده در شرکت لگراند می‌تونیم به زاویه‌‌ی داخلی، خارجی، تخت، سه راهی، قطعه اتصال، کادر ماژول، فیس پلیت و… اشاره کنیم.

شرکت اشنایدر

شرکت اشنایدر از مشهورترین و قدیمی‌ترین برندهای دنیا در عرصه‌ی تجهیزات شبکه محسوب میشه که از سال 1831 در فرانسه تأسیس شد. این شرکت جزو 500 شرکت برتر جهانه و در زمینه‌ی تولید تجهیزات برق و الکترونیک، تجهیزات شبکه و تجهیزات تولید، توزیع و انتقال برق فعالیت می‌کنه.

بهترین برند سازنده ترانکینگ اشنایدر
ترانکینگ اشنایدر

ترانکینگ اشنایدر یکی از محصولات پسیو این شرکته که در سایزهای 80*50، 101*50 و 150*50 میلی‌متری تولید میشه. ترانکینگ‌های این شرکت از اجزا و متعلقات گوناگونی تشکیل شده که به منظور نصب روی بدنه این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرن.

اشنایدر در کنار این سایز از ترانکینگ‌های خودش یکسری مینی ترانک هم تولید می‌کنه. سایز این محصولات 60*21، 21*12، 40*17، 74*20 و 100*35 میلی‌متره.

شرکت سوپیتا بهترین ترانک موجود در بازار

سوپیتا برندی ایرانیه که فعالیت خودش رو از سال 1362 آغاز کرده و در حال حاضر محصولات شبکه‌ای از جمله ترانکینگ، داکت، پچ پنل، رک، کیستون و همچنین تجهیزات الکترونیکی تولید می‌کنه.

از محصولات مهمی که این شرکت تولید می‌کنه می‌تونیم به ترانکینگ سوپیتا اشاره کنیم که در سایزهای 80*50، 105*50، 100*50 و 150*50 تهیه میشه. ترانکینگ های سوپیتا در دو رنگ سفید و طرح چوب طراحی میشن و جنسشون هم از PVC مرغوبه. همه‌ی اجزا و متعلقات ترانکینگ از جمله زوایه‌ی داخلی و خارجی، قطعه‌ اتصال و… هم توسط این شرکت تولید میشن. باکس اطلاعات: سوپیتا ترانک 105*50 میلی‌متری خودش رو با درب نرم تولید می‌کنه.

بهترین برند سازنده ترانکینگ سوپیتا
ترانکینگ سوپیتا

قیمت محصولات شرکت ترانکینگ سوپیتا با توجه به تنوع سایز، رنگ و همین‌طور ویژگی‌هایی که دارن به صرفه‌تر از سایر برندهای ایرانی و خارجیه.

شرکت البرز

شرکت البرز در سال 1354 در شهر صنعتی البرز قزوین تأسیس شد و درسال 1356 فعالیت خودش رو آغاز کرد. این شرکت فعالیت خودش رو ابتدا در زمینه‌ی محصولات پلیمری آغاز کرد و در حال حاضر به‌عنوان بهترین تولید کننده ترانک و محصولات PVC و UPVC و تجهیزات الکتریکی مشغول به فعالیته.

ترانکینگ البرز از جمله محصولات این شرکت محسوب میشه؛ که جزو باکیفیت‌ترین ترانکینگ‌های بازار ایرانه. قیمت ترانکینگ‌های شرکت البرز خیلی کمتر از ترانکینگ‌های خارجیه.

ترانکینگ 50*105 میلی‌متری البرز تنها ترانکینگ تولیدی این شرکته؛ که از نوع نرمه و قابلیت انعطاف‌پذیری بالایی داره.

بهترین تولید کننده ترانک البرز
ترانکینگ البرز
البرز اولین شرکت ایرانیه که به ساخت ترانکینگ با درب نرم اقدام کرده.

شرکت دانوب

شرکت ترانکینگ دانوب هم یکی دیگه از شرکت‌های ایرانیه که در زمینه‌ی تجهیزات شبکه و تجهیزات الکتریکی فعالیت می‌کنه. از محصولات این شرکت میشه به انواع داکت و ترانکینگ، کیستون شبکه، کلید برق، پریز برق، پریز شبکه و… اشاره کرد.

از بهترین ترانک موجود در بازار ایران می‌تونیم محصولات این شرکت رو نام ببریم.

ترانک‌های این شرکت فقط در سایزهای 50*80 و 50*101 میلی متری تولید میشن. از مزایای ترانکینگ 50*80 میلی‌متری دانوب اینه که می‌تونیم انواع پریزهای شبکه، تلفن و برق رو به همراه فیس پلیت اون‌ها مستقیماً به بدنه‌ی ترانکینگ وصل کنیم و به هیچ‌گونه کادر ماژولی نیاز نداشته باشیم. نکته‌ی جالب در مورد ترانک‌های دانوب اینه که کاملا مشابه ترانکینگ‌های اشنایدر ساخته شدن و شما می‌تونید از محصولات این دو شرکت در کنار هم استفاده کنین.

شرکت دانوب هیچ متعلقاتی برای ترانکینگ 80*50 میلی‌متر خودش تولید نکرده. شما می‌تونین از متعلقات ترانک 80*50 اشنایدر برای این محصول استفاده کنین.
بهترین ترانک موجود در بازار ترانکینگ دانوب
ترانکینگ دانوب

ترانکینگ 50*101 دانوب برای نصب روی بدنه ترانکینگ به اجزا و متعلقات گوناگونی مجهزه. برای این ترانکینگ متعلقاتی مثل زاویه‌ی داخلی، زاویه‌ی خارجی، زاویه‌ی تخت 90 درجه و سه راهی طراحی شده که هرکدوم از اون‌ها رو می‌تونین به طور جداگانه تهیه کنین.

حرف آخر

با تهیه‌ی ترانکنیگ، هم طول عمر کابل‌ها و تجهیزاتتون رو بالاتر می‌برین و هم به فضای موردنظرتون نظم میدین. تو این مقاله در مورد بهترین برند ترانکینگ موجود در بازار صحبت کردیم. شما می‌تونین با توجه به بودجه و نیازتون هرکدوم از اون‌ها رو با اطمینان خاطراز انواع مختلفی از فروشگاه تجهیزات شبکه تهیه و استفاده کنین.

سوالات متداول

بزرگترین سایز ترانکینگ موجود در بازار متعلق به چه شرکتی است؟

ترانک 50*195 میلی‌متری ترانکینگ لگراند

چرا باید از ترانک استفاده کنیم؟

برای افزایش طول عمر کابل‌ها و نظم دادن به آن‌ها و محیط

برای ترانکینگی که تهیه کردیم از چه متعلقاتی باید استفاده کنیم؟

به هر متعلقاتی که در اون محل نیاز داریم، فقط دقت کنید که مشخصات آن با ترانکینگی که تهیه کردید متناسب باشه.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x